Kurs stylizacji ubioru - poziom1

Program:

  • Moda - Historia mody, kanony urody kobiecej, najważniejsze wynalazki, które zmieniły nasze ubrania. Klasyka w modzie, oraz najbardziej charakterystyczne sylwetki kobiece. Dziwne nazwy z przeszłości, które warto znać. Nowoczesności szukamy w przeszłości-co w modzie piszczy? Co to są trendy, czy warto je naśladować? Modowe mity warte obalenia. Jak zrobić swoje portfolio?" Mood-board", czyli tablice pełne inspiracji.
  • Szafa - Co trzeba mieć w szafie? Podstawy garderoby. Czy istnieją ubrania doskonałe? Jak tworzyć zestawienia ubraniowe, oraz jak je łączyć z dodatkami? Porządkowanie szafy, czego się pozbyć, co kupić? Jak mądrze kupować (test)?Dobre pomysły na niski budżet. Fasony korzystne i niekorzystne. Dopasowywanie i rodzaje bielizny. Jak kupować w internecie? Jak się pakować na wyjazd? Pielęgnacja i przechowywanie odzieży, reorganizacja na półkach. Rozpoznawanie tkanin, słowniczek.
  • Styl - Co to znaczy mieć styl? Co chcemy sobą wyrazić? Jak stworzyć własny styl? Czy można się tego nauczyć? Co to jest gust i co go kształtuje? Wpływ osobowości na wygląd. Stereotypy społeczne. Autoprezentacja – nauka poruszania się oraz siadania z gracją. Czym jest szyk i jakimi środkami go osiągnąć? Krótki kurs savoir vivreu, ubraniowy dress-code. Podglądamy wielkie gwiazdy, czy i czego możemy się od nich uczyć?
  • Sylwetka - Rodzaje i typy sylwetek. Jaki rozmiar naprawdę nosisz? Dlaczego są różne rozmiary w sklepach? Jak pokochać swoje ciało? Wielki wpływ auto świadomości na wygląd. Zmieniamy przyzwyczajenia - zasady, które zmienią wszystko. Co chcemy zakamuflować, a co uwydatnić?
  • Optyka - Optyczne triki, jak wielki jest ich wpływ na wygląd. Kształty, tkaniny, wzory, fasony oraz kolory najkorzystniejsze dla konkretnych typów sylwetek. Analiza kolorystyczna. Podstawowa wiedza na temat barw- jak odróżniać odcienie ciepłe i zimne ? Czy istnieją "nietwarzowe" kolory? Jak nauczyć się akcentowania kolorem? Wpływ barw na samopoczucie-chronoterapia. Jak łączyć różne faktury,wzory oraz tkaniny?

 

* Wszystkie słuchaczki otrzymują autorskie skrypty tematyczne opisujące omawiane zagadnienia.
Czas trwania szkolenia: 50 h - (2,5 weekendu lub 5 dni w tyg)
Liczba osób w grupie: 6-12
Cena: Cena regularna: 1500zł